VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020

1. Dzisiaj Nieszpory będą o godz. 17.00 na zakończenie czterdziestogodzinnego nabożeństwa.

2. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo poprzedzające Środę Popielcową rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30. Polega na adoracji Najśw. Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek. W tych dniach adorację zakończymy o godz. 17.00 litanią do NSPJ i sakramentalnym błogosławieństwem. Zachęcam wszystkich do indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu. We wtorek ze względu na pogrzeb adoracji nie będzie.

3. W środę 26 lutego przypada ŚRODA POPIELCOWA. W tym dniu wraz z cały Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, obowiązuje post ścisły. Msze św. o godz. 8.00 i 17.30.

4. Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Wierni, którzy odprawia pobożnie Drogę Krzyżową mogą uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek o godz. 17.00 oraz po Mszy św. szkolnej dla dzieci. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w ramach niedzielnych Nieszporów o godz. 14.30

5. W tym roku rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 29 marca. Rekolekcje będą od niedzieli do środy.

6. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii albo na probostwie.

7. W Urzędzie Miejskim w Cz-Dz w dniach od 24 lutego do 30 kwietnia br. Będą przyjmowane wnioski na wymianę kotła węglowego na kocioł gazowy. Bliższe informacje w Wydziale Ochrony Środowiska oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego

8. W piątek na godz. 18.15 zapraszam młodzież zwłaszcza kandydatów do bierzmowania na spotkanie grupy „TAIZE”

9. Polecam wszystkim prasę katolicką